Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/rCXIduQ2bOn6IxKzsndcv34ncFZhEkGRIMtWdiHi.jpeg

8. Engelsiz Üniversite Çalıştayı’mız

 8. Engelsiz Üniversite Çalıştayı’mızı 2 Ekim Çarşamba günü Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonu’nda  gerçekleştirdik.

 

 Çalıştayımıza Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, fakülte, yüksekokul, meslek yüksek okullarındaki Engelsiz Yaşam Birimi’mizin akademik temsilcileri, idari personel ile birimdeki özel gereksinimli ve gönüllü öğrenciler katılım sağladı.

 

 Çalıştayımızda Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, birim faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdi. Görme, işitme, ortopedik yetersizliği olan veya iletişim becerilerinde sınırlılık yaşayan öğrencilerimizin özelliklerine de değinen Boyraz, bu öğrenciler ile ilgili ne tür uyarlama ve düzenlemelerin gerektiğine dair sunum yaptı. Sunumda Üniversitemizdeki engelli öğrencilerin akademik temsilcileri ve danışmanları ile karşılıklı soru cevap bölümlerine de yer verdi.

 

 Çalıştayımızda Üniversitemiz öğrencisi Tuğberk Alma ise, görme yetersizliğinden etkilenen bireylerin toplum içerisinde yaşadıkları sorunlara ve bu durumun eğitim yaşantısını nasıl etkilediğine değindi.

 

 Çalıştay soru cevap kısmının ardından sona erdi.

 

Engelsiz Yaşam Birimi

Diğer Paylaşılanlar