Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/Otpcd2nfHSYIpJW8JwZsOp9RLulSUXFImECOs7pM.jpeg

Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan Kampanyası

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan“ kampanyası kapsamında Mersin il genelinde 48 noktada Mersin Orman Bölge Müdürlüğünün düzenlediği fidan dikme etkinliğine Mersin Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi olarak katılım sağladık. Etkinlik kapsamında ülkemizde 81 ildeki 2023 noktada 11 milyon fidan eş zamanlı olarak toprakla buluştu.  

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz Çiftlikköy Kampüsü’nde düzenlenen fidan dikim törenine Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Kaya, Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Prof. Dr. Erol Yaşar, Üniversitemiz Genel Sekreteri Vedat Güngör, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Üniversitemiz akademik ve idari personeli, öğrenciler, ayrıca il genelinden çeşitli okullardan gelen 980 öğrenci katıldı.

 

Üniversitemizin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Engelsiz Yaşam Birimi'mizden özel gereksinimli öğrencilerimiz ve gönüllü öğrencilerimizle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidan dikim süresince engelsiz bir dünyanın ve daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünyanın hedeflendiğini belirtti. Rektör Yardımcımız öğrencilerimize bu etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür ederken, engelsiz bir dünya için daha birçok başarılara birimimiz adına imza atmamız gerektiğine değindi.

 

10 bin fidanın dikildiği etkinlikte birlik, beraberliğin yanı sıra gelecek kuşaklara güzel bir Türkiye bırakma azmi damga vurdu.

 

Engelsiz Yaşam Birimi

Diğer Paylaşılanlar