Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/A0ahkbFDbGojXhZpHi91yDjld8USZyHQNpxnp4TB.jpeg

TÜRK İŞARET DİLİ KURSU BAŞLADI

Mersin Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi’miz bünyesinde açılan “Türk İşaret Dili Kursu” başladı.

Engelsiz Yaşam Birimi’mizdeki özel gereksinimli ve gönüllü öğrencilerimizin yanı sıra personellerin de katıldığı, işitme yetersizliği olan bireylerle iletişim kurmaya yönelik geliştirilen Türk İşaret Dili Kursu dersleri üniversitemizin Eğitim Fakültesi’nde gerçekleşmeye başladı.

Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğretim Görevlisi Gülcan BOYRAZ; çevresindeki işitme yetersizliği olan bireyler ile iletişim kurmak isteyen ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türk İşaret Dili Eğitimi Sertifikası’nı almak isteyen herkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin zemin katında yer alan Engelsiz Yaşam Birimi’ne gelerek kurslarımıza şahsen kayıt yaptırması gerektiğini belirtti. Ayrıca bu tür çalışmaların insanlar üzerindeki olumlu gelişmelerinden bahsetti.

Mersin'deki İşitme Engelliler Okulu’nda görev yapan Türk İşaret Dili Eğitmeni Ahmet TOMBUL; kursun 2020 yılı ocak ayının sonuna kadar devam edeceğini ifade etti.

Kurs hakkında bilgilendirmelerin ardından Engelsiz Yaşam Birimi Türk İşaret Dili Kursu katılımcılarının tamamı Türk İşaret Dili’nde "Sevgi/Sizi Seviyoruz" anlamına gelen işaret eşliğinde fotoğraf çekimi ile kursun ilk dersi sonlandırıldı.

 

Engelsiz Yaşam Birimi

Diğer Paylaşılanlar