Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/ixkuuCP9z9zEwYQripkd6JWCReYjAsNbdmFGXj3S.jpeg

Engelsiz Yaşama Doğru Programı Düzenlendi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi ve Eğitim Fakültesi Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğrencileri tarafından “Engelsiz Yaşama Doğru Programı” düzenlendi.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonu'nda düzenlenen program, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Faik Kanatlı, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ve öğrenci temsilcisinin açış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi ekibindeki 10 öğrencinin hazırlamış olduğu işaret diliyle sergilenen şarkıların yer aldığı videolar katılımcılara izletildi. Programda, üniversitemizin farklı bölümlerinde okuyan ve özel gereksinim (engel) türleri farklı olan öğrencilerin de kısa tanıtım videoları ve özel gereksinimli bireylerin günlük rutinleri ile birlikte günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlükler ve bu güçlüklere ilişkin çözüm önerilerine dair farkındalık oluşturması açısından çekilmiş röportaj videoları da izletildi.

Programa katılan öğrencilere Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz tarafından birimin amaçlarına,  nasıl faaliyet gösterdiğine ve Topluma Hizmet Uygulamaları dersini alan öğrencilerin birime nasıl gönüllü öğrenci olabileceklerine ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Engelsiz yaşama doğru programı, üniversitemizde öğrenim görmekte olan özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizin şiir ve müzik dinletilerini gerçekleştirilmesiyle birlikte sona erdi.

Haber Linki: http://www.mersin.edu.tr/haberler/368498/engelsiz-yasama-dogru-programi-duzenlendi

Diğer Paylaşılanlar