Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/2GNdORIOx9nqchIcuqL5y1Ro9l2qq0fYsTHRc1GA.jpeg

ENGELSİZ YAŞAM BİRİMİMİZ ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLEDİ

       Engelsiz yaşam birimimiz “ŞİİR HER ENGELİ AŞAR” adını verdiği ve Mersinimizin kıymetli şairlerini ağırladığı bir şiir dinletisi gerçekleştirmiştir. Şiir dinletisinde Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa DOĞAN, dernek üyeleri Soner ARIDICI, Bekir YILDIZ, Sait MERCAN, Nuray ÖZGEÇ ve Milli Eğitim öğretmeni Ali TURAN şairlerimiz kıymetli şiirler ile katılım sağlamıştır. Şiir dinletisi programının moderatörlüğü üniversitemiz Engelsiz Kampüs Topluluğu Başkan Yardımcısı Seda PINARBAŞI ve Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğretim Görevlisi Gülcan BOYRAZ tarafından üstlenilmiştir. 

  Katılımcıların enfes bir şiir resitaline tanık olduğu programda şairler ve yazar derneğinin kıymetli üyeleri bilindik şiirler ile birlikte kendi şiirlerine de yer verdikleri harika bir şiir dinletisi programı gerçekleştirilmiştir. Programda Mersin Şiirler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa DOĞAN’ın derneklerini tanıttıkları ve dernekleri hakkında bilgilendirmede bulundukları bir ön konuşma ile birlikte kendi şiirleri ile katılımcılara şiirin enfes yanlarını ortaya koymuştur.

        Şairlerimizin sırasıyla okuduğu şiirlerin ardından Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr.Gör Gülcan BOYRAZ bu şiir dinletisi programında üstün çaba ve emek gösteren Engelsiz Yaşam Birimimizin gönüllü öğrencileri ve özel gereksinimi olan öğrencileri ile birlikte (MEŞYAD) Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği’nin Başkanı ve kıymetli üyelerine bu program sürecinde bize yönelik gösterdikleri özveri ile “Engelsiz Şiir” ve “Şiir Her Engeli Aşar” sloganı ile çıktıkları bu yolda yalnız bırakmadıkları için ve bununla birlikte bizlere edebiyatımızın en güzel ve en iyi örnekleriyle ve güzel sesleriyle şiirlerimize can verdikleri için kendilerine çok teşekkür ederek bir dahaki programlarımızda yine katılımcılarımızı beklediklerini ifade etmiştir. Bu pandemi süreci gibi insanları çok strese sokan bunaltan bir süreçte şiir gibi edebiyat gibi insan ruhuna psikolojisine ve zihnine iyi gelen bir program ile bizleri yalnız bırakmayıp yoğun katılımcının desteği ile birlikte yine güzel şiirlerini sunan tüm katılımcılara teşekkürlerini ifade etti. 

Diğer Paylaşılanlar