Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/kSCMF49dfcNugNOgapWlIYiZPOBXs6soCkEdYBdV.jpeg

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Bahara Merhaba Kampı Düzenledi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yapılan proje kapsamında Birimimiz Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ile özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimizden oluşan 95 kişilik bir ekiple Silifke Kapızlı’da bulunan Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’nda "Bahara Merhaba" kampı düzenledi.

Kampta sportif ve sanatsal pek çok aktiviteye yer verilirken, farklı ilçelerdeki yerleşkelerde okumakta olan öğrencilerimizin de oryantasyonu sağlandı. Yapılan bu etkinliklerin ardından  gezi yapılarak belde hakkında bilgi edinen özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimiz; gezinin oldukça eğlenceli ve keyifli geçtiğini, bu gezinin onları oldukça motive ettiğini dile getirdi.

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ise öğrencilerin kamp sürecindeki mutluluklarının kendilerini de mutlu ettiğini ve bu mutluluğun yeni projeler hayata geçirme konusunda kendilerine motivasyon sağladığını ifade etti. Öğr. Gör. Boyraz; özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizin sosyalleşmesini sağlayan bu projeyi hayata geçirmelerindeki desteklerinden ötürü Mersin Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yönetimine ve ekibine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Diğer Paylaşılanlar