Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/oDjgdWjnhHOdemIClr3CSBbOM5Gbh2mDxRxA5K8s.jpeg

İkinci Şiir Her Engeli Aşar Etkinliği Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi ve Engelsiz Kampüs Topluluğu Tarafından Düzenlendi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi ve Engelsiz Kampüs Topluluğu tarafından ikincisi düzenlenen “Şiir Her Engeli Aşar” isimli şiir dinletisi, Üniversitemiz Vural Ülkü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 1 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen dinletiye radyo program yapımcısı Muhammed Kalem konuk olarak katıldı.

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi ve Engelsiz Kampüs Topluluğu bünyesindeki özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz ve gönüllü öğrencilerimizin ortaklaşa düzenlediği dinleti, salonda bulunan bütün izleyicilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Program, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’ın sahneye davet edilerek şiir dinletisi ile ilgili kısa bir konuşma yapması ile başladı. Daha sonra programda sahne alan özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz ve gönüllü öğrencilerimiz teker teker sahneye davet edilerek performanslarını sergiledi.

Öğrenciler tarafından özellikle hikayesi olan şiirlerin önce ortaya çıkmasına neden olan hikayeleri anlatılırken, ardından şiirlerin kendileri seslendirildi.  Program, Üniversitemiz Devlet Konservatuarından (birisi gitarist, diğeri solist) iki gönüllü öğrencimizin bestelenmiş şiirlerinden oluşan müzik dinletileriyle keyifli ve eğlenceli saatlere sahne oldu.

Etkinliğin final bölümünde söz Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, “Yoğun programına rağmen bizleri kırmayarak Şiir Her Engeli Aşar programımıza katılarak okuduğu şiirler ile öğrencilerimize rol-model ve ilham kaynağı olan Muhammet Kalem'e teşekkür ederim. Öğrencilerimizin ortaya koyduğu performansların karşısında da büyük memnuniyet ve haklı gurur yaşıyorum” dedi.

Etkinlik, programın konuğu Muhammet Kalem'e ve öğrencilerimize teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle birlikte sona erdi.

Haber Linki: http://www.mersin.edu.tr/haberler/370617/ikinci-siir-her-engeli-asar-etkinligi-universitemiz-engelsiz-yasam-birimi-ve-engelsiz-kampus-toplulugu-tarafindan-duzenlendi

Diğer Paylaşılanlar