Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/LuyhCE4yYDa4jGUmjUbttHdvw70tkBcTcFnPrYK9.jpeg

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Öğrencisi Hüseyin Ergün Paraatletizim Türkiye Şampiyonasında İki Kategoride Türkiye Birinciliği Kazandı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yıl Mersin’de düzenlenen Paraatletizm Türkiye Şampiyonası 16-17 Nisan 2022 tarihleri arasında Mersin Nevin Yanıt Spor Kompleksinde düzenlendi.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Engelsiz Yaşam Birimi öğrencilerinden, bedensel yetersizlikten etkilenmiş olan (protez bacak kullanıcısı) Hüseyin Ergün, antrenörü Ahmet Sekman ile hazırlandığı şampiyonada iki kategoride Türkiye birinciliği kazandı.

Yarışmada 100 metre erkeklerde 14 saniye; 200 metre erkekler kategorisinde ise 27.74 saniyelik derecesi ile Türkiye birinciliklerini alan öğrencimiz, madalyaları ile birlikte Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz'a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında öğrencimiz ile mutluluğunu paylaşan ve kendisini tebrik eden Öğr. Gör. Gülcan Boyraz; "Hüseyin bizim Üniversitemizde öğrenim görmekte iken geçirdiği trafik kazası sonrasında sağ bacağını kaybederek protez bacak kullanıcısı oldu. Ancak bu süreçten sonra hayata küsmeyip, mücadeleden vazgeçmeyerek, antrenörlerinin ve Engelsiz Yaşam Biriminin de katkılarıyla protez bacak kullanıcısı olarak başarılı olunabilineceğini bizlere ispatladı. Başarısıyla da, kendi gibi engeli olan ve pek çok sıkıntılar yaşayan bireylere azmi ile ışık ve örnek oldu. Bundan sonra da kendisini her zaman yanında olacağız” dedi.

Haber Linki: http://www.mersin.edu.tr/haberler/370654/universitemiz-engelsiz-yasam-birimi-ogrencisi-huseyin-ergun-paraatletizim-turkiye-sampiyonasinda-iki-kategoride-turkiye-birinciligi-kazandi

Diğer Paylaşılanlar