Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/PLCahxiNnoFxLX8eZ9bIFvX4gdMChsmcBXlgTLsn.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimi Öğrencilerimiz Atıcılık Müsabakasında Türkiye’de İlk Dört Sıra İçerisinde Yer Aldı

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi öğrencilerimiz Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Sakarya Serdivan Spor Salonunda gerçekleştirilen Ünilig Atıcılık Müsabakasına katıldı. Atıcılık müsabakasında Üniversitemizi farklı fakültelerden (engelli ve gönüllü öğrencilerimizden oluşan) kadın-erkek sporcu takımları ile antrenörümüz Mert Vural ve Birim Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz temsil etti.

Üniversitemiz, ilk defa temsil edildiği havalı atıcılık kategorisinde yıllardır bu kategoride mücadele eden üniversiteleri geride bırakarak Türkiye’de ilk dört sıra içerisinde yer aldi ve anlamlı bir başarı elde etti.

Müsabaka sonrası süreci değerlendiren Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Üniversitemizi havalı atıcılık kategorisinde ilk defa temsil eden öğrencilerimizin Engelsiz Yaşam Birimimizdeki özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimizin olmasının  ve haklı sevincini yaşadıklarını söyledi.

Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, “Bu süreçte özveri ile çalışan ve hiçbir antrenmanı kaçırmayan başta özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimize, öğrencilerimizin yeme içme düzeninden, uyku düzenine, antrenman saatlerinden dinlenme zamanlarına kadar tüm süreçlerinde onlara birebir danışmanlık hizmeti vererek Engelsiz Yaşam Birimimizdeki engeli olan öğrencilerimize yönelik tüm uyarlama ve düzenlemeleri yapan antrenörümüz Mert Vural’a ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile tüm üniversite yönetimine teşekkür ederiz” dedi.

Haber Linki: http://www.mersin.edu.tr/haberler/370774/engelsiz-yasam-birimi-ogrencilerimiz-aticilik-musabakasinda-turkiyede-ilk-dort-sira-icerisinde-yer-aldi

Diğer Paylaşılanlar