Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/DNDZJd8A13fY89LHEDdbfQMlYzvPKKtuGtaS0edb.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz Tarafından Fen - Edebiyat Fakültesi Araştırma Görevlilerine Eğitici Eğitimi Verildi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesinde görev yapmakta olan araştırma görevlilerine fakültelerinde ve üniversitemizdeki özel gereksinimli (engelli) öğrencilere yönelik bilgilendirme eğitimi gerçekleştirdi.

Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, eğitim sürecinde özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizin hangi uyarlama ve düzenleme çalışmalarına ihtiyaç duydukları, bu süreçte araştırma görevlilerimizin öğrencilere nasıl rehberlik edecekleri konularında bilgilendirmede bulundu.

Öğrencilerin hem akademik hem sosyal boyuttaki başarılarını nasıl arttırabileceklerini ve onların yasal haklarının neler olduğunu araştırma görevlilerine anlatan Öğr. Gör. Boyraz, bu bağlamda öğretim elemanlarının ve öğrencilerin yükümlülüklerinin neler olduğu hakkında da bilgiler verdi. Verilen bilgiler sonrasında, Öğr. Gör. Gülcan Boyraz tarafından araştırma görevlilerine görme engellilerde (bina içi ve bina dışı) bağımsız hareket becerilerine ilişkin uygulamalı eğitimler verildi.

Görme engellilerin kullandığı baston ve simülasyon gözlüklerini kullanarak ilk defa uygulamaya katılan araştırma görevlilerimiz ise keyifli bir eğitim süreci geçirdiklerini ve bu sayede de özel gereksinimli öğrencileri daha iyi anladıklarını ifade ederek, nitelikli eğitim ile yarattığı farkındalık için Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’a teşekkürlerini ilettiler.

Haber Linki :http://www.mersin.edu.tr/haberler/370900/engelsiz-yasam-birimi-koordinatorumuz-ogr-gor-gulcan-boyraz-tarafindan-fen-edebiyat-fakultesi-arastirma-gorevlilerine-egitici-egitimi-verildi

Diğer Paylaşılanlar