Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/0PyrIdweahnUBeabXMqsXIr6b0cWZipnKz6tVPHf.jpeg

75. Fen Lisesi Öğrencileri Engelsiz Yaşam Birimimize Farkındalık Ziyareti Gerçekleştirdi

75. Yıl Fen Lisesi Müdürü Kenan Ayvar ve 11. Sınıf öğrencileri Engelsiz Yaşam Birimimize ziyarette bulundu.

Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz öğrencilere birimi, birimdeki ekip ve ekipmanları, özel gereksinimli (engelli) öğrencilere hangi noktalarda destek sağladıklarını ve bu desteklerin öğrenciler üzerinde nasıl bir değişiklik yarattığını, nasıl olumlu gelişmelere imkan sağladıklarını ve yükseköğrenimde özel gereksinimli (engelli) öğrencilere destek, uyarlama ve düzenleme doğru yapılırsa hangi başarılara imza atılabileceği hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kendi mezunu olduğu 75. Fen Lisesi öğrencilerini Engelsiz Yaşam Biriminde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Öğr. Gör. Boyraz, birimimizdeki imkanların ziyarete gelen öğrenciler tarafından çok güzel tepkiler aldığını ifade etti ve öğrencilerin ileride özel gereksinimli (engelli) bireyler için gerçekleştirecekleri projelere öncülük edeceklerini söyledi.

75. Fen Lisesi öğrencilerinin farkındalık ziyareti, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Hizmet Binası içinde ve bina dışında birim koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Haber Linki : https://www.mersin.edu.tr/haberler/371174/75-fen-lisesi-ogrencileri-engelsiz-yasam-birimimize-farkindalik-ziyareti-gerceklestirdi

Diğer Paylaşılanlar