Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/SbOKVN2fLkUg523JbJvW8Bm8fr0O1GnqUASQKOEx.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimimiz Gençlik ve Spor Çalıştayına Katıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı tarafından “Gençlik ve Spor” temasıyla bir çalıştay düzenlendi. Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi de bu çalıştayda yer aldı. Çalıştaydaki “Engellilik, Gençlik ve Spor” oturumunun moderatörlüğünü ise Birim Müdürü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz gerçekleştirdi.

Çalıştaya, Üniversitemizin Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ile birlikte Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda parametrik atletizm dalında koşu yarışında Türkiye birincisi olan öğrenci Hüseyin Ergün,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi, Türkiye Havalı Atıcılık Spor Müsabakasında gençler kategorisinde birincilik ödülünün sahibi Nihansu Gemci, Engelsiz Yaşam Birimi Havalı Atıcılık Takımlarımızın antrenörü Mert Vural katıldı.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’ın yaptığı oturuma ise, Üniversitemizdeki Özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizden oluşan sporcularımızla birlikte; Mersin’deki kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların yanı sıra belediyelerin de temsilcileri katıldı. Oturumda, bireylerin hayatlarını pozitif noktaya taşıyan sporun daha çok nasıl geliştirilebileceği, sporun engelli bireyler üzerindeki etkileri, spor ile engelli bireylerin hayatlarındaki adaptasyonlarının nasıl kuvvetlendiğine ilişkin görüş alış verişlerinde bulunup durum tespitlerinde bulunuldu. Oturum sonunda çıkarılan sonuç raporu, çalıştayın bitiminde Öğr. Gör. Gülcan Boyraz tarafından diğer oturumdaki çalıştay katılımcılarına da sözlü olarak aktarıldı.

Çalıştay sürecini değerlendiren Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, öğrencilerimizin akademik ve üst düzey katılımlı bir çalıştayda bulunması ve bu süreç içerisinde engelli bireylerin de spor alanında varlıklarının kabul edilerek bu masalarda konuşuluyor olmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Oturumlarda engellilerimiz için ayrı bir başlık açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Öğr. Gör Gülcan Boyraz, engelli bireylerin sadece iş, meslek ya da eğitim alanında değil spor alanında da varlıklarının kabul edilmiş olmasının öneminin altını çizdi ve çalışmaların daha da geliştirilerek devam etmesini umduğunu söyledi.

Haber Linki : https://www.mersin.edu.tr/haberler/371398/engelsiz-yasam-birimimiz-genclik-ve-spor-calistayina-katildi

Diğer Paylaşılanlar