Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/26P6MM1ClPB4afvNcPZ2hNV1xBCRYsKc1zdhgNAW.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimimiz Engel’siz Orman Projesinin İlk Fidanlarını Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde Dikti

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi, “Liselerde Engellilik” temasına yönelik farkındalık yaratmak, özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz ile normal gelişim gösteren lise öğrencilerinin kaynaşmasını amaçlayan “ENGEL-SİZ ORMAN” projesini hayata geçirdi. Bu kapsamda projenin ilk fidanları Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde dikildi.

Gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Müdürü Üzeyir İslim, okul idarecileri ve öğretmenler, dokuzuncu sınıf öğrencileri, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi özel gereksinimli (engelli) öğrencileri ve gönüllü öğrencileri katılım göstermişlerdir.

Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, proje kapsamında Mersin Yenişehir ve Toroslar ilçelerinin sınırlarında yer alan liselerde birlikte fidan dikimi gerçekleştireceklerini ve ilk fidanları Fuat Sezgin Anadolu Lisesi’nin öğrencileri ile birlikte gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Fidanları toprakla buluşturan öğrencilerimiz can sularını da vererek bundan sonraki süreçte fidanları yakından takip edeceklerini, Üniversitemizdeki öğrenim gören özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizi ise kendilerine örnek aldıklarını ifade ettiler.

Haber Linki: https://www.mersin.edu.tr/haberler/371584/engelsiz-yasam-birimimiz-engelsiz-orman-projesinin-ilk-fidanlarini-fuat-sezgin-anadolu-lisesinde-dikti

Diğer Paylaşılanlar