Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/v4VB7XDoxW7fpSh6VP41O5V2IzZtvWit0gnzshou.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimi Öğrencilerimize Engelsiz İş, Meslek ve Kariyer Planlaması Eğitimleri Verildi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörlüğü ve Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) iş birliği ile Üniversitemizde öğrenim görmekte olan özel gereksinimli (engelli) son sınıf ve mezun olan öğrencilerimize “Engelsiz İş/Meslek ve Kariyer Planlaması" eğitimleri verildi.

Eğitime Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Mersin İŞKUR iş kulübü liderleri ve engelli iş koçları ile Üniversitemiz özel gereksinimli (engelli) son sınıf ve mezun öğrencilerimiz katıldı.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda Üniversitemiz Turizm Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimde, Mersin İŞKUR iş kulübü liderleri Nilgün Deli, Ahmet Turna ve İsmail Karaman tarafından özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimize "Kendini tanıma ve tanıtma, ifade etme, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri" konularını içeren eğitimler verildi.

Ardından Mersin İŞKUR engelli iş arayanlara yönelik danışmanlık yapan iş koçlarından Hümeyra Algan tarafından, 'İŞKUR kurum hizmetleri, danışmanlık faaliyetleri, engelli iş arayanlara yönelik hibe destekleri, kamu ve özel sektör iş arama süreçleri' konularında bir sunum yapıldı. Sunum sonunda iş koçu Algan ile Mersin İŞKUR engelli iş arayanlara yönelik danışmanlık yapan iş koçları Esra Pekşen ve Hacer Kılınç, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ile katılımcı öğrencilerin sorularını yanıtladı. Programda ayrıca, gelecek programlar için ortak çalışmalar hakkında da görüşmeler gerçekleştirildi.

Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, “Bizler, öğrencilerimizin yalnızca üniversitemizdeki öğrenim sürelerinde değil, mezun olduktan sonraki meslek hayatlarında ve meslek yaşamlarına geçiş sürecini desteklemeyi amaçlayan bir prensiple çalışmalar yürütmekteyiz. Bu bağlamda İŞKUR ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu eğitim oturumlarının öğrencilerimize büyük katkılar sunduğunu görmenin, öğrencilerimize alan uzmanlarının birebir mentorlüğünü sağlamanın ve bu süreci koordine etmenin haklı gururunu taşımaktayız. Öğrencilerimizden gelen talep nedeni ile bu çok verimli eğitimi başka gruplarla da sürdürerek öğrencilerimize haklarını öğretip, onlara engelsiz bir iş/meslek ve kariyer planlaması ortaya koymaktayız” sözleri ile eğitim sürecini değerlendirdi.

Haberler : https://www.mersin.edu.tr/haberler/372099/engelsiz-yasam-birimi-ogrencilerimize-engelsiz-is-meslek-ve-kariyer-planlamasi-egitimleri-verildi

Diğer Paylaşılanlar