Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/o6u1buGptLSCRYH9te6BdpRaWSNqTtbka6ul1iaZ.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimimize Anlamlı Ziyaret

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özsaygı ve Yaşam Boyu Eğitim Derneği Projeler Genel Koordinatörü Av. Ali Ulusoy Engelsiz Yaşam Birimize ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyaretin ev sahipliğini, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz yaptı.

Ziyarette, Üniversitemizdeki özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz için konfederasyon ve dernek ile ortaklaşa yapılacak proje ve çalışmaların yanı sıra üniversite gençliğine yönelik gerçekleştirilecek uyarlama ve düzenlemeler, üniversite gençliğinin toplumsal hayata katılımı gibi konu başlıkları görüşüldü. 

Ziyaretin ardından Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, "Konfederasyon ve ilgili dernek ile Üniversitemizdeki gençlerimizin akademik ve sosyal yaşantılarını en nitelikli şekilde desenlemek için yapacaklarımızı görüştüğümüz ve birlikte yürütülecek projeler için ön hazırlıkların tamamlandığı verimli bir toplantı gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Toplantı, önümüzdeki dönem yapılacak proje başvurularına katılım ve paydaşlık için karşılıklı iyi temennilerde bulunulması ve Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi binası önündeki toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber Linki:https://www.mersin.edu.tr/haberler/373858/engelsiz-yasam-birimimize-anlamli-ziyaret

Diğer Paylaşılanlar