Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/oL8psO6Jv4OZ50ddaZpQyaYFULfMPQrGU7ad75BF.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimimiz Tarafından Mühendislik Uygulamalarında Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Eğitici Eğitimi Düzenlendi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Su Ürünleri Fakültemizde özel gereksinimli (engelli) öğrencilere yönelik bilgilendirme eğitimi kapsamında idari ve akademik personelle bir araya gelerek bilgilendirme eğitimi gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen eğitim sürecinde özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizin fakültenin teorik derslerinin yanı sıra uygulamalı derslerde de hangi uyarlama ve düzenleme çalışmalarına ihtiyaç duydukları, bu süreçte akademik ve idari personellerin öğrencilere nasıl rehberlik edecekleri, öğrencilerin hem akademik hem sosyal boyuttaki başarılarını nasıl arttırabileceklerini, bu bağlamda öğretim elemanlarının ve öğrencilerin bu süreçte yükümlülüklerinin neler olduğu hakkında bilgiler verildi. Verilen bilgiler akabinde Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, eğitime katılan personele görme yetersizliği  (görme engelli) olan öğrenciler için yapılabilecek uyarlamalara ilişkin uygulamalı bir eğitim verdi.

Eğitime katılan personele; görme engellilerin kullandığı baston ve simülasyon gözlükleri tanıtılıp bu ekipmanlar hakkında detaylı bilgilendirme de yapıldı. Eğitim, görme engelli öğrencilerin durumlarına dair bilgilerin verilmesinden sonra öğretim elemanlarından gelen soruların yanıtlanmasıyla devam etti.

Eğitimin ardından konuşan Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Tahir Alp “Özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz için yaptığınız, öğrencilerimizin hayatlarına dokunan  tüm nitelikli çalışmalarınızın yanı sıra, bizler için de farkındalık yaratan bu verimli eğitimden ötürü size şükranlarımızı sunuyorum" ifadelerini kullandıktan sonra, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’a teşekkür belgesi takdim etti.

Haber Linki: https://www.mersin.edu.tr/haberler/374757/engelsiz-yasam-birimimiz-tarafindan-muhendislik-uygulamalarinda-ozel-gereksinimli-bireylere-yonelik-egitici-egitimi-duzenlendi

Diğer Paylaşılanlar