Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/eTXy179KMsxYCRUih8mTEJMVPS3qJVVs4TXNbFXm.jpeg

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Özel Gereksinimli Öğrencilerimiz İçin Gezi Programı Düzenlendi

Üniversitemizde öğrenim görmekte olan özel gereksinimli (engelli) öğrenciler ve gönüllü öğrencilerin oryantasyonlarının sağlanması için Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi tarafından Pozantı Belemedik’te “Sonbahara Veda” isimli bir gezi programı düzenlendi.

Ücretsiz ve günübirlik olarak düzenlenen geziye Üniversitemizin özel gereksinimli (engelli) öğrencileri ve gönüllü öğrencileri, birim koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ve birim personeli katıldı. Öğrenciler, Belemedik Doğa Parkı’nda hem doğal güzelliklerle iç içe yaşamanın hem de birbirleriyle vakit geçirerek kaynaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Öğrencilerimiz yoğun katılım ve ilgi gösterdikleri gezi programında, pek çok doğal güzelliklerin yer aldığı doğa parkını gezmekle birlikte kartpostal tadındaki Belemedik mevkiinde hatıra fotoğrafları çektiler. Gezi programına katılan görme yetersizliğinden etkilenmiş (görme engelli) öğrencilerimize bulunulan ortamla ilgili görsel betimlemeler Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz tarafından yapıldı. Görme engeli bulunan öğrencilerimize nasıl bir ortamda bulunulduğu, ağaçların, yaprakların ve çevredeki nesnelerin özellikleri tam detaylı bir şekilde betimlenerek (tasvir edilerek) anlaşılır bir dille sunuldu.

Çok verimli ve faydalı olan bir gezi programında yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını ve buna benzer programları da heyecanla beklediklerini belirten öğrencilerimiz, başta birim Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’a ve emeği geçen herkese düzenlenen gezi programı için teşekkürlerini iletti.

Gezi programı, öğrencilerimizin yurtlarına bırakılmasının ardından sona erdi.

Haber Linki :https://www.mersin.edu.tr/haberler/375005/universitemiz-engelsiz-yasam-birimi-ozel-gereksinimli-ogrencilerimiz-icin-gezi-programi-duzenlendi

Diğer Paylaşılanlar