Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/089W9w0S1XM5jGi7zzNSBmInRRp9SujJPsocW2R5.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimimiz Tarafından Engelsiz Ufuklara Başlıklı Etkinlik Düzenlendi

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde “Engelsiz Ufuklara” konulu etkinlik düzenlendi.

7 Aralık Çarşamba günü düzenlenen programa, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ve birim personeli, Üniversitemizde öğrenim görmekte olan özel gereksinimli (engelli) öğrenciler ve gönüllü öğrenciler, Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Dr. Aslı Eker ve Ebelik Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri ve öğrencileri, Mersin Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri ve öğrencileri, Mersin Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

Programın sunuculuğunu görme yetersizliğinden etkilenen iki özel gereksinimli (engelli) öğrencimiz gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında söz alan Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi ve özel gereksinimli (engelli) bireylerin sosyal hayatın içine daha çok girmeleri için hem öğretmenlere hem de velilere düşen görevler hakkında konuklara bilgi verdi.

Açılış konuşmasının ardından Üniversitemizin görme yetersizliğinden etkilenen başarılı öğrencisi Tuğberk Alma sahnede şiir okuyarak salonda bulunan izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Program, Hüseyin Polat Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin Vals gösterisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin Kafkas dans gösterisi, Hüseyin Polat Özel Eğitim Okulu öğrenci ve velilerinin işaret dili gösterisi, Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin müzik eşliğinde ritim gösterisi ile devam etti. Etkinlik, izleyenlerden büyük beğeni ve alkış alınmasının ardından sona erdi.

Haber Linki :https://www.mersin.edu.tr/haberler/375007/engelsiz-yasam-birimimiz-tarafindan-engelsiz-ufuklara-baslikli-etkinlik-duzenlendi

Diğer Paylaşılanlar