Engelsiz Yaşam Birimi — Engelleri Birlikte Aşalım
idari/tHMxYAcC4SQBA6cOaIVeCCWE9FH7i2NJYUKjAJB0.jpeg

Engelsiz Yaşam Birimimiz ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğü İş Birliğinde Genel İlk Yardım Eğitimi Düzenlendi

Engelsiz Yaşam Birimimiz ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde “Genel İlk Yardım Eğitimi” düzenlendi. Eğitime, birimimiz personeliyle birlikte özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimiz katılım sağladı.

İki gün boyunca Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Uygulama Salonunda gerçekleştirilen eğitimde İl Sağlık Müdürlüğü personelinden Sosyal Çalışmacı Özben Araman, Paramedikçi Ahmet Enes Kaya ve Ebe Beril Akdaş görev aldı. Eğitmenler katılımcılara genel ilk yardım eğitiminin önemini aktardıktan sonra cansız mankenler üzerinden uygulama da gerçekleştirip, ilk yardım eğitiminin hassasiyetini vurguladılar. 

Eğitimde, herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık personeli olay yerine gelene kadar hasta veya kazazedenin hayatını kurtarmak veya durumunun kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerindeki mevcut araç ve gereçlerle yapılacak uygulamalar katılımcılara anlatıldı. Eğitimler sonunda yazılı sınav yapılarak bu sınavda başarılı olan katılımcılara uygulama sınavı yaptırıldı. Her iki sınavdan da başarılı olan katılımcılara Türkiye’nin her yerinde üç yıl boyunca  geçerliliği olan ilk yardım sertifikası ve ilk yardım kimlikleri verildi.

Tamamlanan eğitimin ardından katılımcılarla beraber fotoğraf çekimi gerçekleştiren eğitmenler, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz başta olmak üzere etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haber Linki: https://www.mersin.edu.tr/haberler/375062/engelsiz-yasam-birimimiz-ve-mersin-il-saglik-mudurlugu-is-birliginde-genel-ilk-yardim-egitimi-duzenlendi

Diğer Paylaşılanlar