2019-2020 Eğitim-öğretim Dönemi Oryantasyon Programı


Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (PDR) tarafından, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminde Eğitim Fakültesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik, Üniversitemize uyum sürecini hızlandırmak, aidiyetlerini arttırmak ve sosyal, kültürel ve akademik olanakları tanıtmak amacı ile düzenlenen oryantasyon programına Engelsiz Yaşam Birimi olarak katıldık.

 

  17 Eylül Salı günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A salonunda düzenlenen etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğretim Görevlisi Gülcan Boyraz, akademik ve idari personel ile Eğitim Fakültesi birinci sınıf öğrencileri katılım sağladı.

 

  Üniversitemiz hakkında kısaca bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, öğrencilerle tanışmak için özellikle oryantasyon programına katılmak istediğini belirtti. Prof. Dr. Çamsarı ‘’Şu anda aynı tarihlerde kurulan üniversiteler içinde hem nüfus ve birim sayısı hem de sıralama olarak en ön sıralarda yer alıyoruz. Kendi dallarında yetkin 100’e yakın akademik kadrosuyla, altyapısı ve büyüklüğüyle Türkiye’nin en iyi Eğitim Fakültelerinden birine sahibiz. Ülkemiz çok zor günlerden geçti. Bu zorluğa karşı  vatan sevgisi olan düzgün eğitim almış insanlarımız sayesinde ayakta kalabildik. Sizlerden istediğim ülke ve millet sevgisini her şeyden üstün tutun. Her biriniz ailenizin umudu ve yüreklerinin bir parçasısınız." dedi.

 

  Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir fakülteyi yeni kazanan öğrencilere başarı dileklerini iletti. Prof. Dr. Özdemir, konuşmasında oryantasyon programının önemine de değindi.

 

  Daha sonra Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Engelsiz Yaşam Biriminin ünversitemizin direkt  rektörlüğe bağlı bir birim olarak  faaliyet gösterdiğini ve üniversitemizin Rektörü ve yönetiminin birimimiz ile doğrudan ilgilendiğini belirtti. Birimimiz bünyesinde hem özel gereksinimli hem de gönüllü öğrencilerinin faaliyet gösterdiği Engelsiz kampüs topluluğunun da olduğunu ve üniversitemize yeni gelen öğrencilerimizin birimimize ve Engelsiz Kampüs Topluluğuna üye olarak yapılan çalışma ve projelere katılmalarını önerdi. ardından birimin amacı, kapsamı, çalışma alanları ve faaliyetleri hakkında bilgiler içeren sunumlarını gerçekleştirdi.

  • 2024-01-05 11:46:57
  • 240