Engelsiz Yaşam Birimimiz Silifke Yeşilovacık’ta Yanan Orman Bölgesinde Fidan Dikimi Gerçekleştirdi


Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz, Fen-Edebiyat, Eğitim, İslami İlimler ve Denizcilik Fakültesi ile Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz ile birlikte geçtiğimiz dönemlerde meydana gelen orman yangınlarında tahrip olan Silifke ilçesinin Yeşilovacık mevkiinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Etkinliğe katılan öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizi, Silifke Orman İşletme Müdürü Hasan Aslan ve ekibi karşıladı. Fidan dikimi etkinliğine başlamadan önce, öğrencilerimize yangından dolayı bölgenin nasıl tahrip olduğu anlatıldı ve fidan dikimi aşamalarının nasıl yapılması gerektiğini uygulamalı olarak gösterildi.

Daha sonrasında öğrencilerimiz, her on öğrenciye bir Orman Müdürlüğü personeli refakat edecek şekilde fidan dikimini gerçekleştirdi. Özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizin yanı sıra gönüllü öğrencilerimizin de birçoğu, fidan dikimi konusunda ilk defa bilgi aldıklarını ve bu bilgileri uygulamaya geçirdiklerini ifade etti.

Özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizden tekerlekli sandalye kullanıcısı olan öğrencilerimiz de araziye doğrudan dokunup sandalyeden inerek, kendilerine fidan dikimi fırsatı verilmesinden dolayı Engelsiz Yaşam Birimimiz yetkililerine ve Üniversitemize teşekkürlerini iletti.

Fidan dikimi etkinliği hakkında konuşan Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizi özel asansörlü ve rampalı otobüsle Silifke'ye hiç bir sorun yaşamadan ulaştırdıklarını ifade etti. Öğrencilerimizin bu tür etkinlikleri daha fazla yaparak hem kendilerine hem de doğaya katkı sunma konusunda çok istekli olduklarını ifade eden Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, çok güzel bir atmosferde gerçekleşen etkinlik için kendilerine destek olan Üniversitemiz yönetimine teşekkürlerini iletti.

  • 2024-01-05 13:48:28
  • 260