Mersin Ampute Futbol Kulübü’nden Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimine Anlamlı Ziyaret


Mersin Ampute Futbol Kulübü Başkanı Ali Yamaç ve Türkiye'nin ilk Ampute Kadın Futbol Takımı Antrenörü ile Ampute Erkek Futbol Takımı oyuncuları, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi’ni yeni binasında ziyaret etti.

Kulüp Başkanı ve beraberindeki heyeti Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz karşılayarak kulübün Mersin ve Türkiye genelinde gerçekleştirdiği faaliyetleri kendilerinden dinledi.

Ampute Futbol Kulübü Başkanı ve beraberinde gelen futbolcular ve kadın futbol antrenörü ile detaylı görüşmeler yapan Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Üniversitemizde özel gereksinimli (engelli) olup Ampute yani protez kullanıcısı olan öğrencilerimiz ile kulübün ortaklaşa yapabileceği çalışmalar ve öğrencilerimizin kulübe hem bireysel hem de ekip olarak katılım sağlayacakları projeler üzerine fikir alışverişinde bulundu

2 yıldır üst üste şampiyon olarak bizlere milli gururu yaşatan ve bununla birlikte özel gereksinimli (engelli) bireylere de başarı inancını aşılayan Ampute milli takımımızın Mersin şube yetkililerini ağırlamaktan gurur duyduklarını belirten Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, ilerleyen süreçte özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizi kulüp ile bir araya getirerek ortak çalışmalar ve projeler yürüteceklerini ifade etti.

  • 2024-01-05 13:51:08
  • 258