2020 Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde 3 Kategoride Ödül Aldık


Engelsiz Üniversite olma konusunda çalışmalar yürüten Üniversitemiz yine önemli bir başarı elde ederek 2020 Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde 3 kategoride de ödül aldı. 

Ülkemizin tamamını etkileyen pandemi nedeniyle; 2020 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni, bu yıl video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Üniversitemiz, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörlüğünde geçtiğimiz yıl rekor kırarak kazandığı Türkiye birinciliğinin ardından, 2020 Engelsiz Üniversite Bayrak Ödülleri töreninde de, 3 farklı kategorinin üçünde de toplamda 15 ödül birden kazanarak, yine birincilik kürsüsündeki yerini aldı ve büyük bir başarıya imza attı.

Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Yükseköğretim Kurulu tarafından gönderilen ödüllerimizi; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Altan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdullah Akmaz ve Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Gürkan Temiz’e takdim etti. 

Ödüle layık görülen ve kendilerine nezaket ile ev sahipliği yapan ilgili fakülte dekanlarına, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürlerine teşekkür eden Öğr. Gör. Gülcan Boyraz; Üniversitemizde öğrenim gören farklı engel türlerinden etkilenmiş, özel gereksinimli öğrencilerimizin yükseköğrenim yaşamlarına ilişkin bilgiler verdiği bir toplantı gerçekleştirdi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'ya bu alana gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek nedeniyle teşekkürlerini sunan Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, toplantıda; Üniversitemizdeki engelli öğrencilerimizin başarı grafiklerini arttıracak, onların sosyalleşmesini sağlayacak ve öğrenim gördüğü üniversite ile birlikte bulunduğu topluma entegrasyonunu artıracak faaliyetler hakkında bilgi verdi.

  • 2024-01-05 13:28:04
  • 257