Engelsiz Yaşam Birimimiz Mersin Valiliği’nin " Gelin Tanış Olalım " Programından Plaketle Döndü


Mersin Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Mersin'de yaşayan yabancı uyruklu öğrenci ve vatandaşların Yunus Emre’nin “Gelin Tanış Olalım” teması ile bir araya getirilmesini amaçlayan programda, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi de yer aldı.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimizle birlikte etkinliğe davet edilen Engelsiz Yaşam Birimimiz, Noax Otel de gerçekleştirilen programda stand kurarak Üniversitemizde özel gereksinimli (engelli) öğrencilere sağlanan imkanlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Stantta, birimimizin gönüllü öğrencileri tarafından şiir ve yan flüt dinletileri ile illüzyon gösterisi de gerçekleştirildi.

Engelsiz Yaşam Birimimiz tarafından kurulan tanıtım standını ziyaret eden Mersin Valisi Ali İhsan Su, birimimizdeki öğrencilerimiz ile tanıştı ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ali İhsan Su, Engelsiz Yaşam Birimimizi Valilik’te de ağırlamak istediklerini dile getirdi.

Etkinlik, programa katkılarından dolayı Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’a, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun plaket takdim etmesiyle birlikte sona erdi.

  • 2024-01-05 13:59:36
  • 241