Engelsiz Yaşam Birimimiz Tarafından “TRİZOMİK Buluşmalar Vol.3” Adlı TİYATRO Gösterisi ve Ziçev Dans Gösterisi Düzenlendi


Üniversitemizde, Engelliler Haftası etkinliği kapsamında Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonu'nda dans ve tiyatro gösterisi düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlikte, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ve tümü down sendromlu gençlerden oluşan Trizomik Oyuncular Topluluğu yer aldı. 

28 Mayıs Salı günü düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcımız ve aynı zamanda Engelsiz Yaşam Birimi Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Eğitim Fakültemizin Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Gökhan Güneş ve Doç. Dr. Nejla Gürefe, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşegül Avşar Tuncay, Eğitim Fakültemizin öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Kadriye Uçar ve Üniversitemiz öğrencileri katıldı. Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi, Engelsiz Yaşam Topluluğu ve Özel Eğitim Bölümü tarafından koordine edilen etkinliğe öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlikte ZİÇEV dansçıları sergiledikleri dans gösterileriyle izleyiciden büyük alkış aldı.  Trizomik Oyuncular Topluluğu, eğitmenleri Erdal Özkan yönetiminde gerçekleştirilen "Trizomik Buluşmalar Vol.3" adlı gösterilerinde; "Trizomik Sohbetler", "Yıldızlar Geçidi" ve "Yankı" adlı tiyatro performanslarıyla izleyenleri büyüledi.

Etkinlik sonunda performanslarını sergileyen katılımcı grup ve gençlere teşekkür belgelerini Üniversitemiz akademisyenleri takdim etti.

  • 2024-06-12 08:11:50
  • 46